top of page

Test ve Kalibrasyon

Tork Kalibrasyon ve Doğrulamaları

Marka Bağımsız Tork Ekipmanları ve Ölçüme tabi cihazlarınızı Doğrulama ve Kalibrasyonlarını yapıyoruz.

surkon-spx-hytorc-tork-kalibrasyonu.jpg
torklu-tornavida-kalibrasyonu.jpg

Vana Tork Ölçüm ve Kalibrasyon Hizmeti

 • 20.000 N.m kadar ölçme kapasitesi

 • Tork sensörlü ölçme hassasiyeti ± % 1

 • El kumandalı veya tam otomatik seçenekler

 • Küresel valf veya blok vanalar için özel çözümler

 • Vana testinde havalı veya mekanik tork artırıcılar

 • Test işlemlerini belgeleme ve raporlama özelliği

 • UKAS akrediteli kalibrasyon belgeli sistem

 • Tork kuvvet testi doğru aktüatör seçimini sağlar

 • Menşei İngiltere, imalatçı Norbar, CE sertifikalı

 • İngiliz Norbar firması teknolojisi ve teknik desteği

 • Türkiye’de teknik servis ve yedek parça hizmetleri

Vana üreticileri tasarladıkları vanaların boşta ve yük altında açılıp kapanma tork kuvvetlerini ölçerek aktüatör seçimini yapmaları gerekir. Valflerin açılması ve kapanması için gerekli olan tork kuvvetleri ölçülmeden, yalnızca matematiksel hesaplamalara dayanarak yapılan aktüatör seçimleri riskli olabilir. Tork kuvveti olması gerekenden düşük hesaplanır veya sürtünme toleransları hesaplandığı gibi gerçekleşmez ise seçilen aktüatörün gücü yeterli gelmeyebilir. Valfler-vanalar yük-basınç altında iken açılmayabilir ya da kapanmayabilir. Bu durum müşteri için büyük bir sorun, imalatçı için büyük bir güven kaybı demektir.

Valfin açma ve kapama tork değerinin fazla hesaplanarak gerekmediği kadar güçlü aktüatör seçiminin yapılması durumunda ise birim maliyetler yüksek olacaktır. Böyle bir durum da, üreticinin rekabet gücünü azaltan bir faktör olacaktır.

Vana sektörü üç ayaklı bir sistemdir. Bu sistem, vana üreticisi, aktüatör imalatçısı ve müşteriden oluşur. Müşterinin beklentisi satın aldığı vana sisteminin gerçek hayatta yük altında sorunsuz açılıp kapanabilmesidir. Bu sistemin uygulamada sorunsuz çalışabilmesi için valf ile aktüatörün birbiriyle uyumlu olması gerekir. Aktüatörün gücünün valflerin açılıp kapanmasını sağlayacak güçte olması demektir. Bu uyumu sağlamanın tek yöntemi valflerin açma-kapama test işlemleridir.

Vana Tork Ölçüm ve Kalibrasyon işleminde kiralama hizmeti de sunmaktayız. Lütfen detaylar için sales@etaendustri.com mail adresimizden veya            0216 820 85 45 nolu telefon üzerinden bizlerle iletişime geçin.

vana-test-valf-tork-kontrolu-vana-test-ekipmani.jpg
sahatest.jpg
vanatorktest.jpg
vanatorktesttablo.jpg
vana-test-valf-tork-kontrolu-vana-test-ekipmani-2.jpg

Tamir ve Bakım

ETA Endüstri satışı yaptığı ürünler ve farklı markalarda dahil olmak üzere torkmetreler, tork anahtarları, mekanik tork artırıcılar, elektrikli tork anahtarları, hidrolik tork anahtarları, saplama gerdirmeler, hidrolik tork pompaları gibi tork ile alakalı her türlü ekipmana tamir bakım, ölçüm doğrulama, kalibrasyon ve garanti hizmetlerini sunmaktadır. Servis altyapısı teknik donanımları bu hizmeti verebilecek şekilde donatılmıştır. Üretici firmalardan her yıl periyodik olarak alınan teknik eğitimler sayesinde, tamir bakım hizmetleri üretici firma kalitesinde yapılmaktadır.

Yedek Parça Stok

Satışı yapılan bütün ürünlerin yedek parçaları stoklarda bulundurulmaktadır. Farklı markaların yedek parçaları da yurt dışından temin edilmektedir. İstisna durumlar hariç servis süresi 24-36 saattir. Müşterilerin tork ekipmanlarına olan ihtiyacının bilincindedir. Tamire gelen her cihazın zaman kaybedilmeden en kısa zamanda teslim edilmesini önemser.

tamirbakım.jpg
tamirbakım3.jpg

Teklif alın..

Merhaba, Ürünlerimiz hakkında teknik detay ve teklif almak için lütfen aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşın.

Thanks for submitting!
bottom of page